Iškilo klausimų? Tel. pasiteiravimui: +37067203766; +37067000559

Namų kvapu pasirinkimas ir naudojimas.

1. Kada rinktis žvakes, o kada namų kvapus?

Žvakės – puikus pasirinkimas, kai norisi sukurti ypatingą nuotaiką šventei, vakarienei su draugais ar tiesiog jaukiam vakarui su knyga. Greta malonaus kvapo, žvakių liepsna pripildo namus jaukumo, malonios šviesos, o pats kvapas ore tvyro tol, kol deginama žvakė ir dar valandą-dvi ją užgesinus.

Norint, kad pasirinktas aromatas namuose tvyrotų nuolat geriausia pasirinkti namų kvapus.


2. Kaip pasirinkti tinkamą namų kvapą?

Besirinkdami kvapus turėkite omeny, jog aromatas namuose tvyros nuolat, todėl venkite itin ryškaus ar aštraus kvapo, jei nesate tikri, kad šis aromatas nepradės jūsų erzinti.

a) Kvapą rinkitės pagal savo asmenybę.

Jei mėgstate kvėpintis sunkesniais kvepalais, kuriuose gausų žemiškų, medienos ar orientalinių aromatų – pamėginkite ambros, tabako ir ąžuolo namų kvapus. Mėgstantiems gaivius, citrusinius ar baltų gėlių aromatus ir namų kvapus reikėtų rinktis panašius.

b) Atkreipkite dėmesį į savo namų interjerą bei aplinką.

Jei jūsų namai spalvingi ir nuotaikingi – rinkitės išraiškingus ir linksmus kvapus (slyvų ir rabarbarų aromatus ar įvairius spalvotų gėlių derinius). Mėgstantiems minimalistinį stilių bei tuščias, švarias erdves puikiai tiks verbenas, citrusų ar baltų gėlių aromatai. Namams, kuriuose gausiu medinių paviršių, minkštų baldų, kilimų ar pagalvėlių, puikiai tiks sodresni spygliuočių, smilkalų, ambros aromatai.

c) Išsirinkite vieną aromatų grupę.

Norint išlaikyti tą pačią atmosferą, rekomenduojama naujus kvapus rinktis iš tos pačios aromatų šeimos. Tuo pačiu, tai palengvins naujų aromatų pasirinkimą. Įprastai išskiriamos keturios pagrindinės aromatų grupės: medienos, prieskonių, vaisių bei gėlių.


3. Kaip tinkamai naudoti namų kvapus?

a) Į naujai įsigytą namų kvapą nesumerkite visų pagaliukų iš karto, ypač jei tai nedidelė patalpa.

b) Pradžioje sudėkite jų pusę, jei po poros dienų norėsis intensyvesnio kvapo – įdėkite dar. Taip iš karto galėsite nusistatyti norimą kvapo intensyvumą namuose;

c) Norėdami išlaikyti tolygų kvapo intensyvumą, vieną ar du kartus savaitėje apverskite pagaliukus. Turėkite omeny, kad kuo dažniau vartysite pagaliukus, tuo greičiau pasibaigs kvapnusis skystis, bet kvapas bus intensyvesnis;

d) Namų kvapą laikykite kambario temperatūroje ir šešėlyje. Saulės šviesa skatina greitesnį skysčio garavimą;

e) Siekiant tolygaus kvapo pasiskirstymo erdvėje, jį reikėtų laikyti ne atokiame kampe, o vietoje, pro kurią dažnai vaikštote ar pro kurią keliauja oro srautas;

f) Namų kvapą laikykite ant padėkliuko ar lėkštelės, kadangi kvapnieji aliejai gali palikti žymes ant baldų paviršiaus.


Kvapų kolekcija