Iškilo klausimų? Tel. pasiteiravimui: +37067203766; +37067000559

Paprastas LED panelių kiekio kambaryje skaičiavimo būdas.

Pastaraisiais metais, itin išpopuliarėjo naujas šviestuvų tipas – LED panelės. Planuojant apšviesti patalpas LED panelėmis, dažnai iškyla klausimas: kiek jų reikia?

Norint apskaičiuoti, kiek LED panelių reikia vieno kambario apšvietimui, visų pirma reikia žinoti koks šviesos srauto kiekis turi atitikti vienam kvadratiniam metrui. Kalbant apie gyvenamąsias patalpas, tai yra 300 lm vienam kv.m (esant 2,5-3 m aukščio luboms ir 300 lx apšvietai). Taigi, nesunku apskaičiuoti, kad pavyzdžiui 12 kv.m. kambariui apšviesti reikia 3600 liumenų (lm).

Toliau žiūrime į LED panelės parametrus, o tiksliau į sukuriamą šviesos srautą. Pvz. LED panelės šviesos srautas lygus 560 lm. Padaliname bendrą šviesos kiekį iš pasirinktos LED panelės šviesos srauto.

Reiškia 12 kv.m. kambario apšvietimui reikia 6 – 7 vnt. minėto modelio LED panelių.

Tai yra supaprastintas skaičiavimo metodas, kuris neįvertina kambario tipo, panelių išdėstymo ir daug kitų veiksnių.

Kambarys su tamsiomis sienomis sugeria didelę dalį šviesos, todėl šviesos srautą galima padidinti iki 400 – 500 lm/kv.m.

Pastačius panelę šalia sienos šviesos srautas bus sugertas (sugeriama apie 20-30%).

Dažniausiai prieškambariuose ar miegamuosiuose kambariuose rekomenduotina apšvieta turi būti 100-200 lx. Tačiau, tuo atveju jeigu silpnesnės LED panėles bus tolygiai paskirstytos per visas lubas, rezultatas greičiausiai bus prastas – apšvietimas bus blankus ir nekomfortiškas.

Kodėl negalima tiksliai apskaičiuoti panelių kiekio pagal jų galią?

LED panelių efektyvumo diapazonas yra labai platus ir dažniausiai yra 50 – 110 lm/W ribose. Todėl bendras šviesos srautas gali skirtis du kartus ir LED panelių kiekio apskaičiavimas tik pagal jos galią gali būti klaidingas.


Žiūrėti prekes